Держлісагентство України розробило сертифікат походження лісоматеріалів

Ковальчук відзвітував про виконання закону про заборону на експорт лісу.

Доопрацьований проект постанови про порядок видачі сертифіката про походження лісоматеріалів може бути переданий в Кабмін найближчим часом. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Олександр Ковальчук.

Документ розроблено відповідно до закону України №1362, яким запроваджено тимчасовий мораторій на експорт необробленої деревини.

“З нашого боку робота закінчена, після узгодження профільним Міністерством документ надійде в Уряд. Ми розраховуємо, що це станеться в найближчі дні”, – зазначив Олександр Ковальчук.

Згідно з проектом, сертифікат безкоштовно видається всім постійним лісокористувачам на кожну партію лісо- та пиломатеріалів разом з товарно-транспортною накладною. Документ обов’язковий при експорті такої продукції і заборонений до передачі іншим суб’єктам. Постановою також пропонується затвердити форму сертифіката, заяви на його отримання та інструкцію щодо заповнення.

“Інформація про кожний виданий сертифікат буде заноситися в електронний перелік і розміщуватися на сайті Держлісагентства за допомогою єдиної системи електронного обліку деревини. Таким чином, експортувати незаконно заготовлений ліс буде неможливо”, – пояснив глава відомства.

В рамках вище зазначеного закону агентство також розробило концепцію реформування лісового господарства, ініціює створення лісового патруля і введення загальної системи електронного обліку деревини з 1 липня 2016 року. Це істотно скоротить частку “тіньового” лісу і заощадить державі близько 2 млрд. грн.

Нагадаємо, в управлінні Держлісагентства знаходиться близько 74% лісів країни, решта 26% належать іншим лісокористувачам, які в рік рубають до 1500000 кубометрів. З них тільки 10% проходить через електронних облік, в той час як у структурі агентства цей показник досягає 90%. В цілому, частка “сірого” лісу може сягати близько 20%. Так, при річній рубці в 14-15 млн кубометрів на тіньовий ринок припадає близько 3 млн куб.