У Шосткинському лісгоспі встановили сушильну камеру для деревини

Днями у Шосткинському лісгоспі ввели в експлуатацію камеру для сушіння пиломатеріалів. Нове обладнання встановлене на базі Воронізької мехлісодільниці підприємства, де відбувається переробка заготовленої підприємством деревини.

Обладнання придбане у Польщі, на заводі, що безпосередньо займається його виготовленням. Встановити сушильну камеру вдалося у короткі терміни: до двох місяців зайняв час від моменту заливки фундаменту і до першої загрузки камери, а з монтажем нового обладнання впоралися вже за два тижні.
Сушильна камера являє собою термоізольоване приміщення об’ємом 130 м. куб. Її корпус виконаний з алюмінієвих панелей, стійких до різних негативних факторів. Конструкція легка, але надійна. 

Управління процесом сушки відбувається в автоматичному режимі за допомогою спеціальної комп’ютерної програми, що базується на постійному вимірі вологості деревини. Контролюється вона у п’яти точках камери за допомогою вмонтованих датчиків. Нагрівання і підтримка заданої температури відбувається за допомогою гарячої води, що подається в сушильну камеру з котельної мехлісодільниці, де встановлено сучасний потужний котел, який працює на відходах лісопиляння.

Для разової сушки камера вміщає 75 м. куб. деревини. В залежності від параметрів деревини, її сушка відбувається, в середньому, протягом 5 днів.

– В місяць ми експортуємо до 450-500 м. куб. деревини. Основні експортні позиції – брус і дошка, які відправляються у Турцію і Китай, – відзначає Микола Бут. – Окрім експорту, установка сушильної камери суттєво розширить наші можливості у переробці деревини для внутрішніх потреб, приміром, налагодити виробництво столярних виробів – штахетної планки, плінтуса, наличників тощо.

У планах керівництва підприємства найближчим часом установити другу сушильну камеру для деревини, яка дозволить виробляти до 1 тис. м. куб. високоякісних матеріалів у місяць.