У 2014 році лісопильна галузь Європи відновить свій ріст

Після невеликого застою в європейській лісопильнії галузі в майбутньому році очікується зростання, вважають експерти. І це призведе до збільшення виробництва ДСП (деревно -стружкових плит), прогнозують експерти з української компанії “Мареллі”.

На міжнародної конференції з хвойної деревини, що нещодавно пройшла в Единбурзі, Європейський інститут лісу (EFI) дав прогноз, згідно з яким, в 2014 році обсяг виробництва хвойних пиломатеріалів в Європі зросте на 2,9 % – до 109 130 000 м3. Про це повідомляє whatwood.ru.

У Німеччині, яка традиційно була експортером лісу, в січні – травні поточного року імпорт хвойного лісу в країну склав 2 млн м3, тоді як всього п’ять років тому експорт не перевищував 1,6 млн м3.

На думку експертів з черкаської компанії “Мареллі”, німецькі компанії імпортують все більше деревної сировини з Чехії. До речі, зростання попиту на деревину зі Східної Європи привів до підвищення цін на ДСП.

“Пиломатеріали, вироблені в Східній Європі, користуються попитом, мають постійну базу покупців, яка, за нашими прогнозами, буде рости в майбутньому році”, – вважає комерційний директор ТОВ “Мареллі” Олександр Шавель.

В “Мареллі”, найбільшому вітчизняному виробнику ДСП, виготовляють більше 100 тис. куб. м ДСП на рік, зауважив Шавель. За його словами, враховуючи зростаючий попит на ДСП з боку будівельних компаній і меблевих виробників, ця цифра в 2014 році може зрости.

Що стосується сировини для виробництва деревно-стружкових плит, то, сказали в “Мареллі”, що з цим проблем немає, адже Україна володіє багатим потенціалом.