На виставці LISDEREVMASH’2013 визначили кращого оператора гідроманіпулятора

25 вересня на відкритій виставковій площі LISDEREVMASH’2013 відбулася яскрава подія – VI Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «Кращий оператор гідроманіпулятора – 2013». Безперечним лідером змагання став Боднар Олександр Юрійович, співробітник ДП «Берегометський лісгосп» Чернівецької області. Переможець був нагороджений цінним призом від організаторів конкурсу – компаній «Д ЛАЙТ» і «Велмаш – Україна» – і отримав право представляти Україну на міжнародному конкурсі операторів в Росії.

Друге місце завоював Гріженку Валерій Ілліч, який представляв ДП «Сторожинецький лісгосп» Чернівецької області. А третє місце дісталося Бержавічу Миколі Ярославовичу, представнику ДП «Осмолодський лісгосп» Івано – Франківської області. Всі переможці були нагороджені цінними призами від організаторів.

Всього в змаганні взяли участь 10 майстрів – представники лісгоспів з Чернівецької, Івано – Франківської, Чернігівської, Полтавської, Вінницької та Волинської областей України. Примітно, що багато хто з операторів беруть участь у конкурсі вже не в перший раз. Серед учасників змагання, крім досвідчених майстрів, були також і представники молодого покоління.

Конкурсне завдання для учасників було складено таким чином, що впоратися з ним міг тільки справжній професіонал. На першому етапі за допомогою крана-маніпулятора оператор повинен був скласти колодязь з 19 колод довжиною 9 метрів, попередньо вивантаживши їх з кузова сортиментовоза. На виконання цього завдання майстру відводилося всього 10 хвилин. На другому етапі оператор повинен був завантажити колоди назад в кузов сортиментовоза, показавши при цьому максимальну швидкість завантаження кожної колоди.

Конкурс професійної майстерності «Кращий оператор гідроманіпулятора» проходить вже вшосте. Організаторами змагання виступають компанії «Д ЛАЙТ» і «Велмаш – Україна» за підтримки ХК «Авто КрАЗ» та ХК «Підйомні машини» (Росія). За словами організаторів, головним завданням конкурсу вони вважають популяризацію професії лісника в Україні.