Українські постачальники обладнання підтримують “Лісдеревмаш”

Величезна роль промислових виставок для розвитку галузі очевидна та зрозуміла. На них наче в дзеркалі видно найкращих виробників, які презентують останні новинки, розглядають гострі проблеми та визначають перспективи свого подальшого розвитку. Серед меблевих і деревообробних підприємств незаперечний авторитет і пошану завдяки багаторічному досвіду в цій сфері здобули провідні виставки деревообробного обладнання та інструменту нашої країни – «Примус: Деревообробна промисловість» та «Лісдеревмаш». Так як на ринку стало відомо, що Українська асоціація деревообробного обладнання підтримує проведення виставки «Лісдеревмаш 2012», надати нам  пояснення з приводу ситуації, що склалася нині, ми попросили президента Української асоціації деревообробного обладнання Василя Масюка.

– Василю Володимировичу, передусім, УАДО не має жодного прямого відношення до організаторів виставок. Тож який взагалі її інтерес?

– Учасники нашої асоціації – є великими клієнтами виставок деревообробного обладнання. Тому вони зацікавленні в максимальній ефективності виставки, як інструменту маркетингу. Роль УАДО в співпраці з виставкою –  дорадча, ми готові популяризувати виставку, консультувати, озвучувати побажання наших членів. Також, ми декларуємо нашу підтримку у складному процесі поліпшення якості виставок. І від часу створення Української асоціації деревообробного обладнання (УАДО) у 2008 році серед найважливіших її цілей засновники вбачали завдання покращувати якість українських виставок.

– І в цьому контексті є, мабуть, і якісь плани на майбутнє, або, як нині модно казати, візія. Тож які цілі ставить асоціація перед виставкою, яку вона підтримує?

– Ми завжди прагнули, щоб виставка деревообробного обладнання в Україні стала провідним заходом Східної Європи. Це цілком реально, бо завдяки вдалому розміщенню ми можемо залучати відвідувачів із різних країн Східної Європи – Білорусі, Росії, Польщі, Грузії, Молдови. Виставка такого рівня, безумовно, добре позначилася б на розвитку нашої власної деревообробної промисловості, яка має величезний потенціал, враховуючи той факт, що Україна посідає восьме місце у Європі за запасами деревини і третє місце у Європі за запасами твердолистяної деревини.

– А тепер коротко, будь ласка, розкажіть нашим читачам про історію взаємовідносин УАДО з виставковими компаніями…

– Досі виставкові компанії «Примус Україна» та «АККО Інтернешнл» на бажання операторів ринку та за взаємною згодою проводили почергово по одній виставці щороку. Та останніми роками якість цих виставок знизилася. Це нас дуже турбувало, тому вже із 2008 року УАДО активно провадила переговори з цими виставковими компаніями, сподіваючись своєю активною позицією зумовити позитивні зміни. У травні 2011 року під час з’їзду УАДО, який відбувся на виставці «Деревообробка» у Львові, я як президент отримав завдання особисто звернутися до виставкових компаній із проханням почати нарешті співпрацювати, аби результатом цієї співпраці стало суттєве покращення якості виставок, що й було мною зроблено улітку того ж року.

– І якою була відповідь ваших партнерів?

– Різною. Якщо компанія «АККО Інтернешнл» висловила зацікавлення, то компанія «Примус Україна» зазначила, що не потребує нашої підтримки і не бачить сенсу у співпраці, оскільки ми занадто мала асоціація і не можемо відповідати за всю галузь.

– Цікава реакція… І що ж ви відповіли?

– Ми вирішили порадитися з галуззю – з іншими постачальниками обладнання та інструменту. Ініціювали збори постачальників деревообробного обладнання з метою обговорити, як покращити виставки деревообробного обладнання.  Розіслали близько 600 запрошень постачальникам галузі, на що відгукнулося 35 компаній. Із них 19 взяли активну участь в обговоренні та прийнятті рішень за результатами зборів, які відбулися 19 жовтня 2011 року у Києві. Представники решти компаній запевнили, що питання виставок для них менш важливе, і вони підтримають будь-яке рішення зборів.

– Перелічіть, будь-ласка, цих дев’ятнадцять компаній?

– Це  «Бюромаш», «Ющишин», «Хоуфек», «Станкодніпро», «Центр технологій деревообробки», «Маркетліс», «Голден Трейд», «Поліс», «МВМ», «МВМ груп», «Остін», «Ройек Львів», «Артіль», «Укрпромтехснаб», «ПП Мукієвська», «ДІОС», «Фельдер Україна», «Льойко Україна», «М-груп».

– А що б ви назвали серед основних рішень зборів?

–  Було прийняте рішення створити робочу групу у складі чотирьох осіб: Руслана Ющишина (компанія «Ющишин»), Андрія Матушина (компанія «Остін»), Василя Хлуда (компанія «Маркетліс») та мене, Василя Масюка (президент УАДО). Ця група розробила проект рішення зборів постачальників деревообробного обладнання. Саме цей документ заклав підґрунтя усіх подальших кроків. З усіх присутніх аж 12 компаній проголосувало «ЗА» і тільки одна компанія «ПРОТИ». Тож фактично – це мандат на подальші дії, який УАДО отримало не лише від компаній – членів асоціації, а й від усіх постачальників, які виявили зацікавлення в покращенні якості виставки. Тож цілком логічним після цього став наш наступний крок – оголошення конкурсу на підтримання УАДО спеціалізованої виставки меблевого, деревообробного, лісового обладнання та інструменту в м. Києві, що відбувся 11 листопада 2011 р. у Києві.

– А чи тут не буде закидів щодо його репрезентативності?

– Для цього немає жодних підстав. Від компанії «Примус Україна» на конкурсі були присутні Тарас Костюк і Олександр Тігунов, від компанії «АККО Інтернешнл» – Ольга Кулинич та Ігор Мельник. Пропозиція компанії «Примус Україна» була визнана більш переконливою, тож вона і стала на один рік переможцем й у десятиденний термін повинна була підписати з УАДО угоду про співпрацю.

– Але що сталося далі?

– А далі відбулися дивні речі…Ні через 10 днів, ні через 20, ні через 25 компанія «Примус Україна» не підписала з нами договір про підтримку виставки, яку вона організовує та не дала чітких пояснень, чому вона не підписує договору. Причому з представниками компанії «Примус Україна» спілкувалися представники різних компаній, які буди залучені до роботи в конкурсній комісії. Тож 6 грудня 2011 року, згідно з положенням конкурсної документації, нам довелося скликати повторне засідання конкурсної комісії та знову визначати найбільш економічно вигідну пропозицію конкурсних торгів.

– І яким же було її рішення?

– Комісія у складі 8 осіб – Ігоря Анухіна, Дмитра Лупандіна, Андрія Матушина, Руслана Ющишина, Василя Хлуда, Василя Масюка, Владислава Качайкіна, Любомира Коваля – обговорила ситуацію і прийняла рішення: договір із «Примус Україна» вважати неукладеним,  переможцем визнати компанію «АККО Інтернешнл». У десятиденний термін між УАДО та «АККО Інтернешнл» було укладено договір на підтримання виставки «Лісдеревмаш».

– Можете відзначити щось з особливостей цього договору?

Так, принагідно хочу зазначити, що національні виробники, які візьмуть участь у виставці а у виставці «Лісдеревмаш» (м. Київ) отримають додаткову знижку у розмірі 15%. Попередньо також погоджено, що національні виробники, які візьмуть участь у виставці «Деревообробка» (м. Львів), отримають знижку у розмірі 10%. І це лише перший крок УАДО в напрямі розвитку українського машинобудування деревообробного обладнання та інструменту. Наступний крок – ми організовуємо круглий стіл “Виробництво деревообробного обладнання та інструменту  в Україні: сучасний стан, можливості та перспективи”, який відбудеться 4 квітня 2012 р. у м. Києві.

Метою організації цього круглого столу є: розробка заходів УАДО на підтримку розвитку виробництва деревообробного обладнання та інструменту в Україні, інформування суспільства та ЗМІ про стан та перспективи розвитку ринку деревообробного обладнання та інструменту, презентація виробникам деревообробного обладнання та інструменту можливості участі зі знижкою в українських та закордонних виставках.