Європарламентарі закликали Україну протидіяти незаконним рубкам у Карпатах

У доповіді щодо імплементації Угоди про асоціацію Україна – ЄС, яку нещодавно затвердив Європарламент, окремим пунктом йдеться про необхідність протидії незаконним рубкам у Карпатах, зокрема – незаконним рубкам, які стосуються проекту будівництва гірськолижного курорту на Свидовці. У коментарях до доповіді єрвропарламентарі згадують також проблеми Боржави.  

Про це повідомляють представники руху Free Svydovets, який уже кілька років виступає за збереження цінних природних територій в Карпатах. 

Доповідь щодо імплементації Угоди про асоціацію Україна – ЄС містить окремий пункт, що стосується проекту будівництва гірськолижного курорту на Свидовці та проблеми незаконних рубок в Україні. 

ЄС закликає Україну ефективно боротися з незаконними рубками, відповідно до стандартів ведення сталого лісового господарства та охорони довкілля, а також вжити необхідних заходів для припинення екологічної шкоди, заподіяної незаконною та нежиттєздатною експлуатацією природних ресурсів, зокрема, незаконною вирубкою у пралісах Карпат. У доповіді, зокрема, йдеться і про необхідність протидіяти незаконним рубкам, що пов’язані із проектом гірськолижного курорту на Свидовці.

Депутат Європарламенту, постійний доповідач щодо Угоди про асоціацію Україна –  ЄС Міхаель Галер  наголошує на актуальності реформи лісової галузі: «Україна повинна терміново вдосконалити своє лісове законодавство та управління лісовою сферою, щоб приборкати корупцію та незаконні вирубки лісів.  До того ж, законодавство з охорони довкілля повинно краще використовуватися для захисту природних ресурсів країни та відкрити потенціал для сталого, а не руйнівного туризму.

Ідеї створення мега-курортів та проведення зимових Олімпійських ігор на територіях, наближених до пралісів Карпат, таких як Свидовець, та у місцевості, де відсутні гарантії щодо достатнього снігового покриву, таких як Боржава, не слід продовжувати», – вважає  європарламентар.