Кабінет Міністрів України ухвалив нові Санітарні правила в лісах України

Уряд ухвалив нову редакцію Санітарних правил в лісах України. Відповідні зміни внесено до постанов Кабінету Міністрів України від 27 липня 1995 р. № 555 та від 12 травня 2007 р. № 724.

Зокрема, у нових правилах удосконалили механізм призначення та здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах, передбачено обмеження, а на окремих ділянках лісу природно-заповідного фонду і навколо місць гніздування рідкісних хижих птахів – повну заборону проведення санітарних рубок. Також запроваджено жорсткіші критерії щодо принципів лісогосподарювання, що своєю чергою сприятиме збереження біологічного та ландшафтного різноманіття.

Вимоги нових Санітарних правил дають змогу максимально зменшити площі суцільного вирубування дерев, яке буде застосовуватись лише за умови безповоротного пошкодження лісів стихійними факторами непереборної сили (пожежі, вітровали, буреломи, масове всихання тощо).

Нова редакція також передбачає інформування громадськості про стан лісових насаджень та прозорість прийняття рішень щодо підстав планування і правомірності призначення у них відповідних санітарно-оздоровчих заходів.