В Україні з’явиться великий лісопильний завод з 20 млн. Євро іноземних інвестицій

До кінця весни цього року в Костополі Рівненської області запрацює нове сучасне деревообробне підприємство «Українські лісопільні». Шведський інвестор вкладе в будівництво заводу € 20 млн. Тут будуть проводити соснову обрізну дошку, яка в подальшому піде на виготовлення столярних виробів, меблів і будматеріалів. Підприємство матиме потужність в 300 тис. Кубометрів пиломатеріалів в рік і створить 150 робочих місць. Таким чином, завод стане наймасштабнішим проектом в Рівненській області та найбільшої іноземною інвестицією за останні роки.

На сьогоднішній день на підприємстві завершується монтаж сучасного лісопильного устаткування, створеного за європейським зразком в Костополі. У будівельних роботах беруть участь українці, фіни і шведи. Персонал підприємства, за словами шведського інвестора і співвласника заводу Йохана Дунбека, вже пройшов навчання в Фінляндії. А зараз фінські фахівці готуються до зустрічному візиту, щоб навчати фахівців вже на місці.

Як повідомляє телеканал «Рівне 1» до створення заводу «Українські лісопільні» інвесторів підштовхнув заборона на експорт круглого лісу, який вступає в силу в поточному році.

Про користь заборони кажуть і місцева влада: на думку директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА Ігоря Тимошенко новий завод зможе переробляти більшу частину лісу-кругляка, який раніше йшов на експорт в необробленому вигляді.

«Це один з найбільших інвестиційних проектів в Рівненській за останні сім років, тому ми однозначно його підтримуємо: навіть якщо більшість продукції підприємства піде на експорт, область матиме значний зиск з цього проекту. Перш за все, це збільшення валютних надходжень від реалізованої продукції. І оскільки підприємство зареєстроване в Костополі, значна частина податків залишатиметься в районі і області. Тому вигода для нас очевидна », додає чиновник.

А співвласник підприємства Йохан Дунбек додає, що завод «Українські лісопільні» може стати лише початком. У разі якщо робота підприємства піде відповідно до планів інвестора, він буде готовий будувати новий лісопильний завод з дещо іншим асортиментом. У своїх планах Йохан Дунбек орієнтується на Рівненську область, однак конкретне місце буде залежати від того, яка громада прийме інвестора.

Такі проекти, як «Українські лісопільні», потрібні нашій країні зараз як повітря, пише профільна газета «Деревообробник», оскільки це стає сигналом про те, що в нашій державі можна працювати. Свого часу в Україні відродилося виробництво деревостружкових плит, а зараз тут працюють заводи великих міжнародних груп. Дуже важливо, щоб даний лісопильний проект запрацював, оскільки від простого вивезення українського ресурсу потрібно відмовлятися.

«Україна заготовляє 17 млн. м3 деревини, а виробляє готової продукції на € 1,5 млрд., У той час як у Німеччині ця цифра досягає € 26 млрд., А в Польщі – € 16 млрд. Тобто ми створюємо готової продукції з деревини в 8-10 разів менше, ніж розвинені європейські країни, – розповідає віце-президент асоціації «Меблідеревпром» Володимир Ганцюк. – Саме в зв’язку з цим і був прийнятий закон «Про заборону експорту круглих лісоматеріалів» терміном на 10 років. Це стане поштовхом для розвитку кластера виробництв – пиломатеріалів, меблів, вікон, дверей, будівельних матеріалів тощо».