Wood-Mizer відзначає своє 25-річчя в Європі

Від ентузіазму двох винахідників, що створили перевізну пилораму й заснували бізнес в Америці, до світового лідерства в технології вузьких стрічкових пилок – такий шлях пройшла компанія Wood-Mizer. Цього року Європейський завод Wood-Mizer у Польщі відзначає срібний ювілей.

У 1982 році компанія Wood-Mizer з’явилася як результат дуже скромних починань. Фактично, вона народилася в гаражі в місті Індіанаполіс (США), де два товариші Дон Ласковскі й Деніель Текульве почали працювати над ідеєю ефективнішого розпилювання колод на дошки й створили унікальну конструкцію пилорами на колесах. Виявилося, що всякий, кому потрібний пиломатеріал, може легко розпиляти колоди на потрібні заготовки, і революція в лісопильному бізнесі почалася.

Збудована в Індіанаполісі в 1982 році фабрика уже в перші п’ять років випустила більше 2500 верстатів. Недорога пилорама, яка розпилює колоди на якісний пиломатеріал і при цьому робить на одну дошку більше з кожної колоди порівняно з іншими технологіями лісопиляння – ці особливості верстатів Wood-Mizer принесли величезний успіх і визнання серед деревообробників усього світу!

У 1990 році компанія прийняла важливе рішення про виведення своєї продукції на Європейський ринок. Спочатку повністю зібрані верстати імпортувалися зі США, але оскільки попит у Європі зростав, почалося будівництво виробничого центру. Так, Європейський завод Wood-Mizer був побудований у польському місті Коло, звідки продукція компанії поставляється сьогодні в Європу, Азію й Африку.

У 2012-2013 роках компанія інвестувала в будівництво додаткових виробничих площ, додавши більше 4200 кв. м цехів, побудувавши комфортнішу під’їзну колію до заводу й закупивши оброблювальні комплекси з ЧПК й роботів для збільшення обсягів виробництва промислового обладнання.

Зараз сервісна мережа Wood-Mizer нараховує 8 власних філій і представництва більш ніж в 100 країнах світу, де працюють понад 60000 верстатів.