Енергоефективність не менш важлива, ніж продуктивність

Більшість видів обладнання, яке проектує й виготовляє столичне ТОВ «Виробнича компанія «ГАЛАКТИК»,через його габаритність проблемно демонструвати в реальних розмірах  на виставковому стенді. Але в компанії достатньо засобів, аби дати відвідувачам її виставкового стенду повне уявлення про його можливості й переваги.

Скористається ними повною мірою компанія й на березневій виставці «KIFF 2021», на якій презентуватиме новий проєкт  – фільтрувальну установку вакуумного типу серії VFF.

– На відміну від попередніх моделей, – розповідає керівник компанії Сергій Кравченко, – ця спроектована таким чином, що, окрім фільтрувального блоку, вона має вбудовані високоефективні вентилятори, котрі обладнані енергозберігаючими двигунами італійського виробництва.  Її призначення – організація вакуумних енергоефективних аспіраційних систем на меблевих та інших деревообробних підприємствах. Завдяки тому, що вентилятори власного виробництва вбудовані в установку й прокачують уже чисте повітря, ми змогли довести їхній коефіцієнт корисної дії до 86 відсотків. Вакуумна конструкція забезпечує ідеальну чистоту повітря й надійну роботу вентиляторів. Основний матеріал таких установок – оцинкована сталь товщиною два-три міліметри. Використовуваний модульний принцип побудови систем дозволяє пропонувати найбільш оптимальне технічне рішення для кожного замовника згідно з його індивідуальними вимогами.

Монтуються такі установки за межами цеху. Забирають запилене повітря від верстатів, очищають його, збираючи відходи деревообробки в спеціальному бункері, а очищене повітря повертаючи назад у цех. Установка обладнана технологічними люками, противубуховими клапанами, сухим гідрантом системи пожежогасіння.
Очистка повітря проводиться через фільтри  довжиною 3000 мм, виготовлені з поліестеру щільністю 470 г/кв.м. Пилове навантаження фільтрів забезпечує тривалу й стабільну роботу установки. Регенерація (очистка) фільтрів виконується методом струшування з приводом від вібромоторів OLI (Італія). Вбудовані високоефективні вентилятори розміщені в шумоізольованому корпусі, оснащені зворотніми клапанами які забезпечують їм ступінчатий запуск все з тією ж метою  – збереження електричної енергії.

– Дайте приблизне уявлення про габарити таких установок.

– Для прикладу, установка продуктивністю 40 тисяч кубічних метрів повітря за годину висотою десять метрів, шириною два з половиною метра, довжиною пʼять метрів. Звісно, чим потужність більша, тим і розміри більші. Продуктивність нашої досягає майже ста тисяч кубічних метрів повітря за годину. Для кожного конкретного цеху продуктивність фільтрувальної установки розраховується в з урахуванням кількості обладнання, яке розміщується в цеху, та кількості й діаметрів аспіраційних патрубків кожного верстата.

Варто наголосити, що для підвищення енергоефективної  роботи установки біля кожного верстата встановлюється шибер із пневматичним приводом, який має звʼязок із верстатом. При запуску верстата в роботу автоматично відкривається шибер, на це реагує фільтрувальна система, яка відповідно додає своєї потужності. Тобто система аспірації не працює на повну потужність, коли в тому нема потреби, а отже завдяки цьому економиться електроенергія. Не зайве зазначити , що електронна система керування аспіраційно-фільтрувальними установками VFF, автоматично  й постійно веде моніторинг роботи всіх їхніх агрегатів, фіксуючи час їхньої роботи з тим, аби сигналізувати, коли вони потребуватимуть планового технічного обслуговування згідно з регламентними вимогами.